Przeskocz do treści

O nas

Stowarzyszenie "Przyjazne Spychowo" powstało wiosną 2003 r., zrzesza 60 członków.

Celem Stowarzyszenia jest:
- tworzenie wizerunku Spychowa jako miejscowości bezpiecznej,
- wspieranie rozwoju turystyki w Spychowie,
- działania integrujące lokalna społeczność.

Cele te Stowarzyszenie realizuje poprzez m.in.:
- Społeczne patrolowanie miejscowości - w porozumieniu z lokalna Policja członkowie Stowarzyszenia własnymi samochodami (bez zwrotu kosztów paliwa) każdej nocy patrolują okolice Spychowa, dzięki m.in. tym działaniom Gmina Świętajno zajęła I miejsce w ogólnopolskim konkursie "Bezpieczna Gmina".
- Organizację imprez kulturalnych i rozrywkowych służących integracji lokalnej społeczności.
- Stowarzyszenie zainicjowało budowę amfiteatru nad jeziorem Spychowo. Przy znacznej pomocy Nadleśnictwa w Spychowie, wybudowaliśmy scenę, na której w sierpniu mieszkańcy Spychowa jak również turyści mogli oglądać imprezę kulturalna-rozrywkowa pod nazwa "Powrót Juranda do Spychowa". Uważamy, że są to pozytywne przykłady spontanicznego zaangażowania się członków Stowarzyszenia służące integracji lokalnej społeczności.

Stowarzyszenie nie prowadzi działalności gospodarczej, dochodami Stowarzyszenia sa składki członkowskie oraz ewentualne darowizny od osób fizycznych i prawnych.

Stowarzyszenie organizuje następujące imprezy:
- Impreza kulturalno-rozrywkowa w długi weekend maja,
- Ogólnopolski Turniej Chórów o Miecz Juranda w czerwcu,
- "Powrót Juranda do Spychowa" w lipcu,
- "Pożegnanie lata" na przełomie sierpnia/września.

Mamy nadzieję, że planowane imprezy zyskają Państwa uznanie, jednakże ich organizacja zależy nie tylko od aktywności członków Stowarzyszenia, lecz także od posiadanych środków finansowych. Dlatego też wdzięczni będziemy wszystkim ofiarodawcom za wsparcie finansowe naszego Stowarzyszenia.

Prezes Stowarzyszenia 'Przyjazne Spychowo'
Waldemar Popielarczyk